Spotkanie z artystą Imrichem Veberem

O swoich doświadczeniach w tworzeniu niezależnych, autorskich wydawnictw fotograficznych oraz o sposobach dystrybucji opowie w Katowicach czeski artysta, Imrich Veber. W piątek,13 maja o godz. 17.00 w Strefie Centralnej odbędzie się spotkanie z fotografem, następnie o godz. 18.00 rozpoczną się warsztaty z zakresu self-publishingu z udziałem artysty.            
image

Self-publishing w obszarze fotografii to współcześnie najprostszy sposób na wydanie własnej publikacji. Samopublikowanie pozwala na uniezależnienie się od wydawnictw i znaczną swobodę, dzięki czemu autor w całości decyduje o kształcie publikacji, bez konieczności kompromisu z wydawcą. Jednocześnie self-publishing jest zawsze wyzwaniem i ciekawą przygodą.

 

Imrich Veber pracuje w Czechach. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii w Opavie. Realizuje projekty fotograficzne o charakterze społecznym, skupione w znacznej mierze na pokazywaniu jak żyją i mieszkają ludzie w różnych miejscach na świecie. Stosuje technikę fikcji dokumentalnej. Jego debiutem książkowym jest „Nejeden život” z 2009 roku. Zajmuje się również self-publishingiem

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz