„Staś i Zła Noga”. Spektakl nie tylko dla młodego widza

Przedstawienie przygotowywane w koprodukcji z Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum. Spektakl na podstawie komiksu Tomasza Spell Grządzieli jest trochę wesołą, trochę gorzką, a na pewno ironiczną opowieścią o niepełnosprawnym chłopcu i jego mamie, zmagających się z codziennością i emocjami. Premiera 14 grudnia o godz. 17.00 na Scenie w Malarni.
image fot. materiały prasowe organizatora / okładka komiksu „Staś i zła noga" wydawnictwa Kultura Gniewu

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

 

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautą. Jak więc potoczą się ich historie?

 

Spektakl powstaje na bazie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” i jest koprodukcją ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum.

 

 

 

Realizacja:

 

Katarzyna Błaszczyńska adaptacja

Bartłomiej Błaszczyński reżyseria

Magdalena Grundwald scenografia, kostiumy i reżyseria światła

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska choreografia

Jakub Adamiak muzyka

Patrycja Hefczyńska muzyka na żywo

 

Obsada:
Katarzyna Błaszczyńska Mama
Dawid Kobiela Staś

Michał Rolnicki Zła Noga

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz