„Studencka Grafika Roku” – wystawa pokonkursowa w Rondzie Sztuki

Rondo Sztuki zaprasza na wystawę pokonkursową „Studencka Grafika Roku”, którą będzie można oglądać od 19 listopada do 3 grudnia.
image

To już czwarta edycja konkursu i wystawy kierowanej do studentów ASP w Katowicach. Konkurs ten jest prezentacją dorobku studentów w zakresie szeroko rozumianej grafiki artystycznej. Główną ideą konkursu jest wyróżnienie najciekawszych prac graficznych, które powstały w aktualnym roku akademickim.

Tym razem sytuacja jest wyjątkowa, ponieważ konkurs obejmuje prace z dwóch poprzednich lat, w których z przyczyn związanych z pandemią COVID-19 impreza się nie odbyła. Pomijając fakt, że wydarzenie ma charakter konkursowy, organizatorom zależało przede wszystkim na prezentacji prac w formie wystawy, która będzie długo oczekiwanym spotkaniem i małym świętem grafiki. Chcemy docenić ciężką pracę studentów, którą włożyli w swoje działania przy trudnościach, które powodował ostatni czas. Zakładamy, że ta edycja stanowić będzie swoisty obraz wyjątkowego stanu odczuwania  i przeżywania minionych miesięcy, stanowiąc tym samym wizualny komentarz obecnych problemów społecznych.

 koordynatorka konkursu: Olga Pałka-Śląska

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz