„Szkice o Ofelii” w Teatrze A Part

Teatr A Part zaprasza w piątek 19 czerwca na pierwsze przedstawienie  po przerwie pandemicznej. „Szkice o Ofelii” to kameralne, częściowo improwizowane aktorskie przedstawienie solowe w wykonaniu Moniki Wachowicz i w reżyserii Marcina Hericha, zrealizowane w konwencji teatru ruchu, ciała i emocji.
image „Szkice o Ofelii”, Teatr A Part, fot. Jacek Lidwin

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00 na Scenie/Atelier Teatru A Part w Katowicach.

Obowiązuje rezerwacja miejsc. Ilość miejsc ograniczona.

 

rezerwacje: rezerwacjeapart@wp.pl

 

Ze względu na zalecenia związane z pandemią organizatorzy proszą o podanie imion i nazwisk, adresów, numerów telefonów i adresów mailowych osób deklarujących udział w spektaklu.

Przed przedstawieniem i w jego trakcie obowiązuje przestrzeganie zaleceń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

 

„Szkice o Ofelii”

scenariusz, ruch sceniczny: Monika Wachowicz i Marcin Herich
reżyseria: Marcin Herich
muzyka: fragmenty utworów zespołów Pablo's Eye i Ophelia's Dream oraz kompozycji Elliotta Goldenthala

 

Spektakl ma charakter intymnego, wizualnego seansu teatralnego, w którym główną rolę odgrywają dźwięk, ruch sceniczny i intensywna obecność aktora. W przedstawieniu, które powstało w dużej mierze metodą „pisania na scenie” - twórcy zgłębiają temat naiwności i niewinności w konfrontacji z realiami egzystencji, seksualnością i kontekstem śmierci. Przedstawienie nie jest wyłącznie realizacją tematu Ofelii z szekspirowskiego pierwowzoru. Zapożyczony z „Hamleta” motyw Ofelii staje się w przedstawieniu Teatru A Part tropem, z którego wysnuta zostaje autorska narracja sceniczna.Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook