Szkoła reportażu - bezpłatne zajęcia dla młodzieży

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zaprasza młodzież ze śląskich szkół ponadpodstawowych do udziału w warsztatach z reportażu.
image

W ramach cyklu warsztatów młodzi ludzie będą mieli możliwość udziału w zajęciach, dzięki którym opiszą wybrany przez siebie temat wykorzystując narzędzia literatury faktu (dziennikarstwa, pamiętnikarstwa) aby podjąć refleksję nad otaczającą ich rzeczywistością.

 

Punktem wyjścia warsztatów każdorazowo będzie wybrany współczesny tekst z zakresu literatury faktu, wskazany przez zaproszonych do współpracy w projekcie wybitnych autorów
(m.in. Olgę Gitkiewicz, Ewę Winnicką, Pawłe P. Reszkę, Magdalenę Kicińską).

 

Zajęcia odbywać się będą w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z technikami zbierania informacji, opisu, fotodokumentacji i rejestracji video oraz wykorzystania nowych mediów.

 

Aby się zgłosić należy do 8 marca wysłać anonimowe zgłoszenie, wraz z odpowiedzą „Dlaczego chcę wziął udział w projekcie szkoły reportażu?” na adres: acieplak@rik.katowice.pl


W wyniku rekrutacji wybierzemy grupę uczestników, którzy stworzą stały zespół. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca o 17.00 w Regionalnym Instytucie Kultury (ul. Teatralna 4, obok Teatru Śląskiego) w Katowicach.

 

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu – w formie warsztatów, wizyt studyjnych oraz działań terenowych - i zakończą się publiczną prezentacją tekstów w czerwcu 2019. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny. 

 


 

Regionalny Instytut Kultury jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz