Teatr w Izbie. Otwarcie najmniejszej sceny teatralnej na Górnym Śląsku!

Już 25 stycznia zapraszamy na uroczyste otwarcie najmniejszej sceny teatralnej na Górnym Śląsku!
image

W programie spektakl premierowy pt.„Dom, drzewo, dziecko” oraz panel dyskusyjny z młodzieżą III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach w ramach projektu kulTUralnie (https://www.facebook.com/kulturalnieslask/).

 

Teatr w Izbie to idea Michała Laksy, katowickiego artysty, muzyka i kompozytora, a co najważniejsze – ojca niepełnosprawnego Patryka, aktora Kabaretu Drzewo a Gada.

Teatr w Izbie narodził się z potrzeby stworzenia czegoś oryginalnego i wyjątkowego na mapie kulturalnej Katowic i całego Górnego Śląska, a także z potrzeby dawania synowi tego, co tylko ojciec może dać. Michał Laksa postanowił zaprosić do małego pokoju o kubaturze 20 m2. Do pokoju z oryginalną scenografią. Pokoju ze sceną, kurtyną, nagłośnieniem, zapleczem oraz garderobą. Pokoju pełnego nadziei i artystycznych ambicji. Pokoju, w którym pomieści się około 20 widzów. To właśnie w nim Michał Laksa chce tworzyć i gościć wysoką kulturę.

 

Założenie Teatru w Izbie jest takie, aby Patryk Laksa stał się jednocześnie dyrektorem, pracownikiem, aktorem, odźwiernym, konferansjerem, kustoszem wystaw, a czasem może i publicznością w swoim własnym teatrze.

Oficjalnym partnerem projektu jest Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz