Teatralne Pstro – warsztaty dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do udziału w teatralnym projekcie Pstro. Pstro to cykl warsztatów teatralnych skierowany do dzieci i młodzieży, którzy pragną spróbować swoich sił na scenie.
image

Zajęcia teatralne, bez względu na zdolności indywidualne, a także predyspozycje wrodzone u dzieci są swoistą terapią pedagogiczną, która w naturalny sposób dostarcza dzieciom różnorodnych bodźców. Wyzwala rozmaite formy działania i ekspresji twórczej oraz rozwija fantazję, pobudza do aktywności i odkrywania rzeczy nowych.

 

W ramach zajęć uczestnicy poznają podstawowe pojęcia teatralne, rolę światła i muzyki w teatrze. Nie zabraknie pracy nad dykcją i głosem, zabaw pantomimicznych, ćwiczeń dramowych. Opanują również podstawy interpretacji tekstu oraz odkryją możliwości rekwizytów, kostiumów i scenografii.

 

Spotkania odbywać się będą od 12 października do 2 grudnia 2016 roku. Finałem tych spotkań będzie pokaz spektaklu. 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, wobec czego obowiązują zapisy, drogą elektroniczną pod adresem kontakt@fundacjazpasja.pl lub telefonicznie pod numerem 796-103-463. Zapisy będą przyjmowane do 5 października 2016 roku. Liczba miejsc ograniczona.

 

Projekt współfinansowany przez Instytucję im. Krystyny Bochenek Katowice Miasto Ogrodów.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz