Transfer. Spotkanie z Szymonem Kulą

Spotkanie podsumowujące projekt oraz działania artysty w przestrzeni miejskiej w ramach projektu Performatywny Magazyn. Przemysłowa panorama Śląska.
image

Performatywny Magazyn to program rezydencji artystycznych mający na względzie stworzenie strefy dla działań artystów sztuk wizualnych i performatywnych z Polski i zagranicy, którzy nie ukończyli 35 roku życia.

 

Projekt Szymona Kuli zaskakuje połączeniem sportu, którego fanami są odbiorcy masowi o różnorodnym światopoglądzie (często ze sobą skonfliktowani, wyrażający swoje poglądy m.in. poprzez murale), i poezji jako środka przekazu adresowanego do elitarnej grupy odbiorców. Jednak ze względu na twórcę tej poezji – Rafała Wojaczka, poetę kontrowersyjnego, którego korzenie to Śląsk, a twórczość odzwierciedla rzeczywistość nie tylko śląską – elementy te wydają się właściwie spójne, oczywiste. Szymon Kula wykazał się również zrozumieniem dla moralnych i społecznych trudności, które może napotkać w pracy, stanowiły przesłankę, że realizując projekt, będzie robił to z poszanowaniem miejsc i praktyk kulturowych.

 


 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz