Wakacyjne warsztaty dla dzieci pod hasłem „Ruchome obrazy i przedmioty”

Od 21 lipca do 1 sierpnia w Centrum Kultury Katowice odbywać się będą wakacyjne warsztaty dla dzieci pod hasłem „Ruchome obrazy i przedmioty”.
image

Letnie warsztaty twórcze dla dzieci spędzających wakacje na Śląsku. Podobnie do poprzednich edycji formuła zajęć opiera się na zapoznaniu dziecka z wybitnymi postaciami sztuki polskiej, ich dorobkiem artystycznym oraz warsztatem. Same warsztaty kończą się ekspozycją finałową o tym samym tytule.

 

Tegoroczne spotkania będą poświęcone twórczości Andrzeja Pawłowskiego i Wojciecha Bąkowskiego.

 

Prowadzenie: Paweł Kula, Grzegorz P. Kowalski i Ewa Kokot

 

Grzegorz P. Kowalski - filmowiec, absolwent Filmoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, montażysta i animator, praktyk i teoretyk. Pisze dla Kwartalnika Filmowego. Autor realizacji niezależnych produkcji animowanych poklatkowo i teledysków. Zajmuje się też edukacją młodzieży. Na koncie ma kilka znaczących pozycji, m.in. animację „Co w hałdzie piszczy” – pierwszy śląski serial animowany, czy efekty specjalne w polsko-brytyjskim horrorze „Sparrow”.

 

Paweł Kula - artysta wizualny, fotografik. W działaniach artystycznych fascynuje go ujawnianie obrazów odległych od wizualnych doświadczeń człowieka oraz fenomeny światłoczułości i optyki. Buduje nietypowe urządzenia do projekcji, rejestracji i mechanicznego powielania obrazu. Te archaiczne zabawki optyczne funkcjonują w nowym kontekście, stając się elementem jego akcji artystycznych oraz warsztatów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykorzystując elementy fotografii, animacji i filmu. Zajmuje się także działalnością dydaktyczną dla dorosłych w szkołach fotograficznych i na kursach. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki” w Szczecinie, którego głównym celem jest edukacja poprzez sztukę i demokratyzacja kreatywności.

 

Ewa Kokot - wykształcenia historyk sztuki, pedagog. Od 1989 r. prowadzi warsztaty twórcze w obszarze sztuki najnowszej dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i zagrożonych marginalizacją. Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Jest kuratorem galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Obecnie kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Współpracuje w zakresie edukacji z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Członkini zarządu Polskiego Komitetu INSEA oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Autorka książek: „Portret damy” (2005), „Fortepian, czyli gra faktury” (2007) „Księgi pracy twórczej” (2010), „Nasza przestrzeń” (2012), „Ścieżka zmysłowa” (2013) oraz filmów o sztuce: „Świat-oswajanie” (2011), „Future artist” (2011), „Nasza przestrzeń” (2012). W sferze jej zainteresowań jest obszar wspólny dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.

 

Wstęp wolny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń dla grup i dzieci indywidualnych. Informacje, zapisy: ewa.kokot@ck.art.pl, nr tel.: 609-687-401.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz