Wechikuł czasu

Legendarne bluesowe kompozycje Dżemu, SBB czy zespołu Krzak, które przez ostatnie 50 lat rozbrzmiewały w śląskich klubach, na wyjątkowym koncercie „Wehikuł czasu”.
image

Na jednej scenie spotkają się giganci śląskiego bluesa. Posłuchamy m.in. Sebastiana Riedla i Cree, Macieja Radziejewskiego, Andrzeja Urnego, Śląską Grupę Bluesową czy Józefa Skrzeka. A wszystko to wspierane przez zespół założony specjalnie na tę okazję przez fenomenalnego katowickiego muzyka Jana Gałacha. Zaprosił do niego najlepszych polskich muzyków bluesowych młodego pokolenia.


Specjalnie wyselekcjonowany repertuar zawierać będzie m.in. utwory doskonale znanych grup, takich jak Dżem, SBB czy Krzak, ale i tych mniej znanych, ale nie mniej ważnych śląskich grup Apokalipsa czy Kwadrat. Wszystko w nowych aranżacjach, przeplatane z utworami mistrzów – The Rolling Stones, The Animals, czy Joe Cockera.


Koncert zainauguruje działalność Szlaku Śląskiego Bluesa. Będzie to pierwszy na świecie dedykowany historii muzyki stały szlak turystyczny obejmujący kluby muzyczne.

Wystąpią:


Sebastian Riedel i Cree
Śląska Grupa Bluesowa
Józef Skrzek/Apostolis Anthimos
Maciej Radziejewski/ Krzysztof Głuch
Maciej Lipina/Andrzej Urny
Roman Pazur Wojciechowski
Zespół pod dwództwem Jana Gałacha
i inni

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz