Wernisaż wystawy Kariny Czernek „Jutro uszyję siebie od nowa”

Galeria Imago-Art zaprasza na wernisaż wystawy Kariny Czernek „Jutro uszyję siebie od nowa” 21 października o godz. 18.00. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace artystki z cyklu „Kobiety w koronkach” i „Lalki”.  
image Praca Kariny Czernek, fot. materiały prasowe organizatora

Karina Czernek tworzy świat kobiet pięknych chociaż czasem okaleczonych, świat kobiet-lalek, marionetek udających lepszą wersję samej siebie. Artystka porusza problem samoakceptacji i ulotnego dążenie do ideału. Blizny i tatuaże tworzą rodzaj kwiatowego ornamentu, linearne znaki niczym fastrygi, przywodzące na myśl operacje plastyczne.

 

Artystka zwraca uwagę na szerokie pojęcie piękna, jego pewną niedefiniowalność i względność. Chce  pokazać różne traktowanie swojego ciała często jak przeszywanej w zależności od nastroju i mody sukienki.   Wszystkie prezentowane prace wykonane są w technice własnej, dzięki której osiąga efekt przenikania płaszczyzn. Artystka bawi się łączeniem technik, zacieraniem granic pomiędzy malarstwem i szeroko pojętą tkaniną, eksperymentuje, poszukuje nowych rozwiązań.

 

Karina Czernek jest stypendystką Miasta Bielska-Białej i laureatką Nagrody Dyrektora Galerii Bielskiej BWA

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz