Widzowie wybrali filmy na otwarcie kin Silesia Film

„Małe kobietki” w Kinoteatrze Rialto, „Nasz czas” w Światowidzie, w Kosmosie - „Kłamstewko”, a w raciborskim Bałtyku i żywieckim Janosiku – „Hejter” – to między innymi te filmy będzie można zobaczyć w weekend otwarcia w naszych kinach, które już w piątek, 19 czerwca ruszają z pierwszymi seansami po spowodowanej epidemią przerwie.
image

Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu w piątek, 19 czerwca wracają do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

 

Na profilu Facebookowym Silesia Film oraz każdego z kin od 6 czerwca do 10 czerwca można było głosować i wybierać spośród kilku filmowych propozycji, które każde kino przygotowało dla swoich widzów. Filmy, które otrzymały największą ilość głosów, pokazane będą w kinach Silesia Film w weekend otwarcia (19-21.06). I tak w Kosmosie zobaczymy „Kłamstewko” Lulu Wang, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Salę samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Prawdę” Hirokazu Koreedy. Światowid pokaże „Nędzników” Ladja Ly oraz premierowo i przedpremierowo: „Nasz czas” Carlosa Reygadasa, „Siłę ognia” Olivera Laxe’a i „Jestem REN” Piotra Ryczko. W Kinoteatrze Rialto będzie można obejrzeć „Małe kobietki” Grety Gerwig oraz „Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona. W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla dzieci – animację „Naprzód”.

 

Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł.

 

Już od poniedziałku 15 czerwca będą czynne kasy kin, które zostaną otwarte m.in. w celu umożliwienia zwrotu zakupionych przed zamknięciem kin biletów.

 

Wszystkim zależy, aby wizyty w kinie były teraz nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia. Aby widzowie odwiedzający kina Silesia Film mogli czuć się spokojnie, pracownicy kin na bieżąco dbają o utrzymanie kin w czystości: regularnie dezynfekowane są klamki, poręcze, blaty, terminale płatnicze, toalety oraz sale kinowe. Obsługa kin pracuje w maseczkach lub przyłbicach, a przy stanowiskach kasowych, jeśli nie były zabezpieczone szybą, zamontowane zostały osłony z pleksi.

 

Jednocześnie, Silesia Film przypomina i prosi widzów o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, jakie będą przez najbliższy czas obowiązywać w kinach:
• po wejściu do kina oraz przed wejściem na salę kinową dezynfekujemy dłonie: środki do dezynfekcji będą dostępne w wyznaczonych miejscach,
• na terenie kina – w tym na sali kinowej - zasłaniamy nos i usta: maseczką lub przyłbicą,
• w kolejkach – do kasy, na salę kinową, do toalety oraz przy wyjściu z kina – zachowujemy przepisowy odstęp 2 metrów,
• sale kinowe będą zapełnione maksymalnie do połowy, dlatego:
• na sali kinowej zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę kina: z zachowaniem zasady naprzemienności rzędów (układ miejsc w tzw. szachownicę) i z zachowaniem odstępu między widzami,
• jeśli mieszkacie razem, możecie usiąść obok siebie.

 

Kina zachęcają również, by bilety na seanse kupować on-line za pośrednictwem strony Filmowa.net. Jeśli nie macie takiej możliwości i zdecydujecie się na zakup w kinie – najlepiej wybierać płatność kartą zamiast gotówką.

 

W trosce o zdrowie uczestników seansów, zgodnie z rekomendacją znajdująca się w wytycznych dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, kina Silesii Film będą prosić widzów o wypełnienie i przekazanie pracownikowi przy wejściu na salę kinową oświadczenia dotyczącego aktualnego stanu zdrowia zawierającego dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy i/lub adres e-mail). Zbieranie danych jest zalecane, by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne w przypadku wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.
Formularz oświadczenia można znaleźć do pobrania na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film. Najlepiej wypełnić go przed przyjściem do kina, ale jeśli nie będziecie mieć takiej możliwości - formularz będzie dostępny w kasie. Osoby, które zakupiły bilet on-line otrzymały formularz dołączony do biletu.
Co ważne - w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania kin Instytucji Filmowej Silesia Film w czasie zagrożenia epidemicznego są dostępne w „Regulaminie i procedurach bezpieczeństwa w kinie”, który znajduje się na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film oraz na Filmowa.net.

 

 

 

 


Instytucja Filmowa Silesia Film jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz