Will We Miss You? Tales from the city / Czy będziemy tęsknić? Opowieści z miasta.

Pięć studentek i trzech studentów, którzy przyjechali studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z Belgii, Czech, Słowacji i Walii pokażą jakie ślady zostawiły w nich Katowice jako miasto, w którym przyszło im żyć i studiować przez pół roku. Na wystawę składać się będą grafiki, kolaże, plakaty, obrazy specjalnie przygotowane z tej okazji.
image

Około 151 dni. Tyle czasu spędza student w nowym miejscu przyjeżdżający na wymianę Erasmus. Czy jest to wystarczający czas aby poznać nowe miasto? Ile wspomnień i wrażeń można wynieść z takiego pobytu? W jaki sposób nowe otoczenia wpływa na twórczość młodego artysty? Czy Katowice są przyjazne dla ludzi z zewnątrz? Jakie różnice kulturowe są widoczne dla ludzi spoza Polski? Czy ten czas wystarczy by można mówić o tęsknocie?


„Will we miss You?/ Czy będziemy tęsknić? ” jest wystawą o wrażeniach, emocjach, obawach, nadziejach i naszej rzeczywistości widzianej oczami z zewnątrz.


artyści: Juliana Buckova, Oscar Claus, Rowanne Dias, Eliska Frejthova, Matthias Gysen, Gary Jackson, Klara Krajciova, Daniela Vagasovakomentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook