Wtorkowy Klub Jazzowy / Marek Napiórkowski i Artur Lesicki w projekcie „Celuloid”

NOSPR w Katowicach zaprasza na koncert, podczas którego wystąpią Marek Napiórkowski i Artur Lesicki w projekcie „Celuloid”.
image

Wykonawcy:

Marek Napiórkowski i Artur Lisicki Duo:
Marek Napiórkowski - gitara
Artur Lesicki - gitara
 

Marek Napiórkowski, obecnie jeden z najpopularniejszych gitarzystów polskiej sceny jazzowej. Ma na koncie pięć autorskich albumów, można go usłyszeć na ponad 140 płytach, nagranych z czołowymi muzykami polskimi i zagranicznymi, m.in. Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, Henrykiem Miśkiewiczem, Patem Methenym, Clarence’em Pennem, Gilem Goldsteinem. Wielkie uznanie przyniósł mu krążek „UP!”, nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii „Jazzowy album roku”.

 

Artur Lesicki, wszechstronny gitarzysta, wykonujący różne gatunki muzyki. Wspólnie z Markiem Napiórkowskim prowadził grupę Funky Groove, która w plebiscycie czytelników „Jazz Forum” została uznana za najlepszy zespół jazzu elektrycznego w latach 2003 i 2004. Jako lider Lesicki występował i nagrywał z formacją Acoustic Harmony; współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Wojciechem Karolakiem oraz wokalistkami: Urszulą Dudziak, Dorotą Miśkiewicz, Krystyną Prońko. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, nagrywa muzykę teatralną i filmową, prowadzi ożywioną działalność dydaktyczną.

 

Na program „Celuloid” złożyły się znane tematy z filmów kinowych i telewizyjnych, autorstwa wybitnych twórców, m.in. Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Andrzeja Kurylewicza, Jerzego Matuszkiewicza, Andrzeja Korzyńskiego. Materiał ten posłużył muzykom do prowadzenia wyciszonych dialogów i snucia nasyconych jazzem improwizacji.

 

Bogdan Chmura

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz