Wtorkowy Klub Jazzowy: Mateusz Smoczyński Quintet

NOSPR w Katowicach zaprasza na koncert kwintetu Mateusza Smoczyńskiego.
image

Wykonawcy:

Mateusz Smoczyński - skrzypce, skrzypce barytonowe
Konrad Zemler - gitara
Jan Smoczyński - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Mateusz Smoczyński, wybitny skrzypek jazzowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zadebiutował w 1999 podczas Jazz Campingu „Kalatówki”. Jest liderem Kwintetu, z którym nagrał doskonale przyjęte albumy: „Inspirations” (2006), „Expressions” (2008), „Berek” (2017). Z utworzoną wspólnie z bratem, Janem Smoczyńskim, grupą New Trio zarejestrował „Simultaneous Abstractions” (2010 i „Perpendicular Realities”(2013). Współtwórca formacji Atom String Quartet, pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego, grającego muzykę jazzową – od 2011 do dziś zespół odnosi spektakularne sukcesy w Polsce i za granicą. W latach 2012-2016 Smoczyński był członkiem amerykańskiej grupy Turtle Island Quartet. Jest laureatem wielu nagród, m.in. zdobywcą I miejsca na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta (Kraków 2016).

 

Kondrad Zemler, gitarzysta, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Laureat I nagrody konkursu Guitar City 99; w 2002 wraz z zespołem Blue Mind Quartet zdobył I miejsce w konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej. Współpracował z Tomaszem Szukalskim, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Michałem Miśkiewiczem.

 

Jan Smoczyński, pianista, organista, kompozytor, aranżer, lider, producent, jeden z najbardziej cenionych realizatorów dźwięku w Polsce. Stale współpracuje z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem, Kayah.

 

Michał Miśkiewicz, wybitny perkusista młodego pokolenia. Członek formacji Marcin Wasilewski Trio, grającej przez lata z Tomaszem Stańką, rozchwytywany sideman.


Bogdan Chmura

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz