Yegor Zabelov Trio

Yegor Zabelov Trio wystąpi w piątek 11 marca w klubie Drzwi Zwane Koniem. Koncert jest muzycznym prezentem z Lublina. Początek o godz. 20.00.
image fot. materiały prasowe organizatora

Założycielem i liderem tria jest Yegor Zabelov – akordeonista i kompozytor tworzący muzykę do filmów i spektakli teatralnych (m.in. pod koniec marca będzie grać na żywo muzykę do teatralnej adaptacji „Sońki” Ignacego Karpowicza na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku). Zabelov należy do najbardziej znanych białoruskich muzyków undergroundowych. Uznawany jest też za najoryginalniejszego akordeonistę na tamtejszej scenie muzycznej. Swój talent potwierdził wielokrotnie podczas występów na międzynarodowych festiwalach, nie tylko muzyki akordeonowej, ale także jazzu, muzyki etnicznej i alternatywnej. Występował m.in. na Le Grand Soufflet we Francji, Sergey Kuryokhin International Festival w St. Petersburgu, B-Sides w Szwajcarii, International Accordion Festival w Wiedniu czy World Accordion Festival w portugalskim Torres Vedras.

Trio, które oprócz Zabelova tworzą basista Alexander Efimov oraz perkusista Vladimir Beger, eksperymentuje z dźwiękami i rytmem. To wszystko w połączeniu ze zmienną dynamiką i nieoczekiwanymi pauzami tworzy wielowymiarową muzykę.

 

Koncert w Klubie Drzwi Zwane Koniem jest efektem kulturalnej pomiędzy Katowicami a Lublinem. 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz