Zespół akordeonowy Symetrio zagra w MDK Koszutka

Po serii koncertów wokalnych, w kwietniu IPiUM Silesia i MDK Koszutka zapraszają na koncert muzyki akordeonowej, który odbędzie się w ramach comiesięcznego cyklu „Muzyka – moja miłość”.
image

Symetrio utworzyli w 2013 roku wyróżniający się talentem i umiejętnościami studenci z klasy prof. Joachima Pichury oraz dra Piotra Chołołowicza w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego: Marcin Jabłoński, Adam Potera oraz Krystian Saciłowski, który studiuje również w prestiżowej Rogal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem prof. Owena Murraya. Mimo krótkiej współpracy zespół zaprezentował się z powodzeniem na wielu konkursach muzyki akordeonowej, uzyskując na nich główne nagrody. Zajął I miejsce w 18. Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych (Sanok, 2014), II miejsce w 14. Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Popularnej i Rozrywkowej „Concertina 2014” w Giżycku, III miejsce w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (Solec Zdrój, 2014).

 

Symetrio połączyła chęć ukazania akordeonu w nowym, odmiennym od typowych skojarzeń świetle. Młodzi artyści łącząc styl i elegancję kompozycji klasycznych z melodiami ludowymi, aranżacje standardów jazzowych  ze znanymi tematami świata filmu – tworzą muzykę, która pulsuje energią, przekazuje autentyczne emocje, dostarcza wzruszeń i nikogo nie pozostawia obojętnym. Istotną częścią repertuaru zespołu są autorskie kompozycje młodych artystów.

 

w programie koncertu:

 

J. S. Bach – Badinerie  z Suity orkiestrowej h-moll nr 2 BWV 1067

G. Szenderiow – Suita koncertowa

M. Jabłoński – „Lever du soleil”

A. Piazzolla – „Libertango”

A. Potera – Daydream”

„Ajde jano” – tradycyjna melodia serbska

A. Kurylewicz – muzyka z filmu „Polskie drogi”

A. Vivaldi – z cyklu „Cztery pory roku”: Koncert skrzypcowy f-moll RV297 „Zima” cz. I

A. Potera / M. Jabłoński – „Broken tango”

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz