#KierujSięNaTradycję: wykład „Komercjalizacja kultury – przywłaszczenie czy docenienie?”

#KierujSięNaTradycję to najnowszy projekt będący rozszerzeniem corocznego Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego, którego organizatorem jest Uniwersytet Śląski. Pierwszy wykład pod tytułem „Komercjalizacja kultury – przywłaszczenie czy docenienie?”, który poprowadzi prof. dr hab. Katarzyna Grzybczyk z Wydziału Prawa i Administracji, odbędzie się 23 marca o godzinie 18.00.
image fot. materiały organizatora

Przynajmniej raz w miesiącu, dzięki wydarzeniom o charakterze popularnonaukowym, edukacyjnym i artystycznym będziemy zapewniać stały dostęp do kultury ludowej i tradycji, nie tylko tej rodzimej, ale również z najodleglejszych zakątków świata.

Będziemy chcieli Państwu pokazać, że tradycja jest na wyciągnięcie ręki, że wiąże się z innymi dziedzinami nauki.

 

Wykład odbędzie się w formie online na portalu Facebook oraz You Tube. Więcej szczegółów na https://www.facebook.com/events/147331067272539.

 

Prof. dr hab. Katarzyna Grzybczyk – zajmuje się problematyką prawa cywilnego, autorskiego i reklamy; autorka i współautorka wielu publikacji z tego zakresu. Prowadziła webinar „Prawo autorskie w kulturze ludowej” podczas e-MSFF „w Sieci Folkloru”.

 

Więcej na stronie organizatora.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz