Kino Kuźnia – projekcje plenerowe w Muzeum Śląskim

Po raz kolejny Muzeum Śląskie zaprasza na wakacyjny cykl projekcji plenerowych. Seanse odbywają się przy dawnej kopalnianej kuźni w 4 wybrane soboty wakacji o godz. 21.30. Wstęp wolny.
image

Dwa tegoroczne seanse towarzyszą wystawie „Zajawka. Śląski hip-hop 1993–2003”, dwa pozostałe dotyczyć będą zagadnienia ekologii i dbania o środowisko.

 

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30 na placu Pod Pyrlikiem (obok kuźni, na północnym terenie Muzeum). W razie niepogody seanse zostaną przeniesione do stolarni. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

 

W dniach trwania seansów wieża widokowa czynna jest wyjątkowo do godziny 23.00 (ostatnie wejście ok 22.45).

 

program projekcji:

 

6 lipca (sobota), godz. 21.30
Style Wars, reż. Amos Angeles
Hip-hop to nie tylko muzyka, a ten dokument świetnie to ukazuje. W filmie wypowiadają się zarówno młodzi artyści, którzy walczą o możliwość wyrażenia siebie w przestrzeni miasta, jak i tacy, którzy mają inny punkt widzenia. A wszystko to w scenerii nowojorskich ulic. Film początkowo został wyemitowany w telewizji, a następnie zdobył uznanie i nagrody na wielu festiwalach.


20 lipca (sobota), godz. 21.30
Scratch, reż. Doug Pray
Czym się różni rap od hip-hopu? Gdzie jest „dom hip-hopu” na te i na wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć m.in.: DJ Jazzy Jay, Grand Mixer DXT. Podzielą się również swoimi doświadczeniami, skąd czerpią inspirację. Film zainspirował do dwóch tras koncertowych najlepszych DJ-ów.


3 sierpnia (sobota), godz. 21.30
Night Moves, reż. Kelly Reichardt
Troje młodych, zapalonych ekoaktywistów ma dosyć pokojowych protestów przeciw niszczeniu środowiska. Ich frustracja przeobraża się w pomysł: wysadzenie hydroelektrycznej tamy wodnej. Konsekwencje akcji szybko przeradzają ich życie w horror.


17 sierpnia (sobota), godz. 21.30
Piotruś królik, reż. Will Gluck
Opowieść na podstawie książki Beatrix Potter przedstawia przygody młodego, rezolutnego królika, którego charakterystycznym elementem jest niebieski płaszczyk. Piotruś wraz z rodziną mieszka w norze nieopodal pola pana McGregora, z którego często podkrada piękne warzywa. Wkrótce ich potyczka przechodzi na inny poziom, kiedy w grę wchodzi walka o serce pewnej uroczej sąsiadki.

 

 

 

 


 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz