Kołysanki w jidysz na Dzień Dziecka

Muzykodrom z okazji Dnia Dziecka zaprasza na wyjątkowy koncert Oli Bilińskiej. Artystka przyjeżdża z projektem „Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz”. Wcześniej poprowadzi warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
image fot. A. Oleksiak, materiały organizatora

Berjozkele to koncert przedwojennych piosenek w języku jidysz w nowych interpretacjach Oli Bilińskiej i jej przyjaciół. Album „Berjozkele – kołysanki i pieśni wieczorne jidysz” otrzymał tytuł Folkowego Fonogramu Roku przyznawany przez Program Drugi Polskiego Radia – to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla wydawnictw z muzyką tradycyjną w kraju.


Ola Bilińska to wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i muzyki, tłumaczka poezji polskiej na język angielski. W 2010 założyła swój autorski, mistyczno-folkowy zespół Babadag, równocześnie działając innych projektach (śpiewała też w chórze ze Zbigniewem Wodeckim i Mitch and Mitch).


Parę lat temu rozpoczęła swoją przygodę z muzyką żydowską i językiem jidysz, występując gościnnie w projektach Pawła Szamburskiego SzaZaZe (pieśni sefardyjskie) i Horny Trees Big Band (popularne piosenki jidysz) oraz Raphaela Rogińskego (From Thee to Thee).


Koncert odbędzie się w ramach Muzykodomu. Wcześniej Ola Bilińska poprowadzi  warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

 

Muzykodrom to cykl zajęć muzycznych dla dzieci które prowadzi Asi Mina, czyli Joanna Bronisławska – muzyk, pedagog, animatorka kultury.

 

3 czerwca 2017, godz. 10.00–10.45
spotkanie dla dzieci w wieku 0–5 lat

Piąte spotkanie z Violin Di i koncertem gordonowskim.

Czerwcowy mini-koncert dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami zabrzmi autorską muzyką zespołu Violin Di. Folk, jazz i zaaranżowane przez muzyków fragmenty muzyki klasycznej oraz proste śpiewanki i rytmiczanki, których uczą muzycy, wspomagają rozwój mowy dziecka. Z kolei stały ruch rozluźnia i relaksuje malucha oraz wprowadza wszystkich w doskonałe nastroje.

 

3 czerwca 2017, godz. 11.30–13.00
spotkanie dla dzieci w wieku 6 - 9 lat

warsztaty z Olą Bilińską: kołysanki

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook