Koncert „I zimniutki kamień będzie mym kochaniem” – online

Szkoła Aktorska Teatru Śląskiego wraz z Akademią Muzyczną w Łodzi zapraszają 16 kwietnia na retransmisję zarejestrowanego w marcu koncertu „I zimniutki kamień będzie mym kochaniem”.
image

Retransmisję nagranego w marcu koncertu będzie można bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube Teatru Śląskiego 16 kwietnia o godzinie 19.00. Retransmisja odbędzie się w czasie rzeczywistym i nie będzie możliwości późniejszego odtworzenia materiału filmowego.

 

W wykonaniu gościnnie występujących studentów Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej oraz studentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego będzie można usłyszeć zarówno pieśni z cyklu „Dwanaście pieśni kurpiowskich na głos i fortepian” Karola Szymanowskiego, pieśni kurpiowskie, pieśni z Mazowsza, Śląska, jak również współczesne pieśni zespołów ludowych: Kapela ze wsi Warszawa, Rokiczanka czy Sutari. Wybrane pieśni ludowe przeprowadzą publiczność drogą przeplatających się motywów prawdziwej choć często nieszczęśliwej miłości, rozterek w małżeństwie, bolesnych rozstań i tęsknoty.

 

 

 


Teatr Śląski jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz