Koncert na zakończenie sezonu Filharmonii Śląskiej – w siedzibie i online

19 czerwca budynek Filharmonii Śląskiej w końcu wypełni się muzyką i radością ze wspólnego jej przeżywania. Zabrzmi Suita współtworzona przez melomanów w czasie izolacji, oraz dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Uwertura Coriolan oraz IV Symfonia B-dur.
image fot. materiały organizatora

Tęsknota za melomanami, cisza w sali koncertowej i oczekiwanie na spotkanie – to wszystko towarzyszyło filharmonikom od marca. W czerwcowy wieczór Filharmonia Śląska zaprasza na wyczekiwany koncert. Koncert otworzy dzieło wyjątkowe, które współtworzyło pięciu kompozytorów i setki melomanów. Będzie to Suita In Memoriam Krzysztof Penderecki, która powstawała na oczach internautów i z ich udziałem, w ramach projektu #zostańwdomu i twórz, organizowanego przez Filharmonię Śląską i Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Składa się ona z pięciu części. Każdą z nich użytkownicy Facebooka tworzyli z innym kompozytorem, wśród których byli: Mikołaj Piotr Górecki, Enjott Schneider, Adam Wesołowski, Marcel Chyrzyński i Jerzy Kornowicz. Początek komponowania zbiegł się ze smutną wiadomością o śmierci jednego z najważniejszych i najwybitniejszych kompozytorów XX i XXI wieku, Krzysztofa Pendereckiego, więc twórcy zgodnie postanowili poświęcić wspólne dzieło zmarłemu Mistrzowi.

 

Filharmonia chcie w sposób szczególny uhonorować stałych gości, dla których zarezerwowana została część miejsc. W związku z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, dotyczącymi ograniczonej liczby osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu, chętni proszeni są o kontakt pod numerem tel. 503 774 949 w celu ustalenia miejsc na widowni.

 

Regulamin zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Filharmonii w dniach koncertów i prób.

 

wykonawcy:

Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

 

program:

Mikołaj Piotr Górecki, Enjott Schneider, Adam Wesołowski, Marcel Chyrzyński, Jerzy Kornowicz i… Melomani – Suita In Memoriam Krzysztof Penderecki
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan op.62
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60

 

 

 


Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz