Koncert tria Mikołaj Trzaska, Michał Górczyński i Ken Vandermark oraz projekcja filmu „Ucho wewnętrzne”

Kinoteatr Rialto, z okazji 10-lecia Śląskiego Funduszu Filmowego, zaprasza na koncert jazzowego trio w składzie: Mikołaj Trzaska, Michał Górczyński i Ken Vandermark oraz projekcję filmu „Ucho wewnętrzne”, którego produkcję fundusz wsparł finansowo w 2015 roku.
image fot. materiały organizatora

Wybitni muzycy wystąpili w filmie z 2016 roku, opowiadając o istocie improwizacji w muzyce. Tego wieczoru będziemy mogli posłuchać trio na żywo na scenie Kinoteatru Rialto, gdzie jazzmani zaprezentują materiał z nowego albumu zatytułowanego Open Containers. Projekt Górczyński/Trzaska/Vandermark to trio saksofonowo-klarnetowe, wykorzystujące oryginalne brzmienia saksofonu barytonowego, klarnetu basowego i klarnetu kontrabasowego.


Michał Górczyński – klarnet basowy, klarnet kontrabasowy
Mikołaj Trzaska – klarnet basowy, saksofon barytonowy i altowy
Ken Vandermark – klarnet B, klarnet basowy, saksofon tenorowy

 

 

„Ucho wewnętrzne”

reż. M. Gubała, S. Uliasz, Polska 2016. 74 min.

Historia człowieka, który rzucił studia plastyczne i zaryzykował, aby spełnić swoje prawdziwe marzenie: grać na saksofonie. Nazywa się Mikołaj Trzaska.
Dziś współpracuje z muzykami z całego świata i artystami różnych proweniencji. Obserwujemy, jak przemierza obraną przez siebie ścieżkę i stopniowo odkrywa swoje możliwości i ograniczenia. Towarzyszymy mu podczas pracy, spotkań i inspirujących rozmów w gronie przyjaciół, takich jak Andrzej Stasiuk. Kreatywny background Trzaski naznaczyło także jego żydowskie pochodzenie oraz związek z ojcem, również artystą, co buduję dodatkową warstwę filmu, już bogatego w narracje. Formalna strona filmu podporządkowana jest jednak muzyce i jej zmiennym, nierzadko połamanym rytmom. Kluczowe w filmie są inspirowane improwizacjami Trzaski partie animowane, stworzone przez Marcina Podolca – ilustratora, autora komiksów i reżysera.
[opis festiwalowy]

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook