Koncert: Video Games Live

Video Games Live od lat podróżuje po całym świecie, dając koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych z udziałem najsłynniejszych orkiestr symfonicznych. Koncert VGL to jednak więcej niż sama muzyka – to spektakularne widowisko z synchronicznymi projekcjami video oraz pokazem świateł, które przyciąga całe rzesze entuzjastów muzyki z gier.
image fot. materiały organizatora

dyrygent: Eímear Noone

wykonawcy: NOSPR, Camerata Silesia, Tommy Tallarico gitara elektryczna

 

Eímear Noone  dyrygentka i kompozytorka pochodząca z Irlandii. W swym dorobku ma wiele prestiżowych nagród przyznanych głównie za dokonania na polu muzyki interaktywnej i komercyjnej. Artystka tworzy ścieżki dźwiękowe na potrzeby przemysłu filmowego i komputerowego (ze szczególnym uwzględnieniem gier wideo), które cieszą się ogromną popularnością wśród słuchaczy – zarówno publiczności, jak i krytyków.
Zasłynęła w projekcie prezentującym muzykę do „World of Warcraft”; gra „Warlords of Draenor”, współtworząca tę serię, uzyskała nagrodę Hollywood Music in Media Award. Artystka poprowadziła też koncerty, podczas których zabrzmiała muzyka z tak znanych gier, jak m.in. „StarCraft II” czy „Diablo III”.

 

Tommy Tallarico  jeden z najbardziej utytułowanych kompozytorów tworzących na potrzeby przemysłu gier wideo. Jest uważany za prawdziwą ikonę tej rozległej branży, rewolucjonistę, którego muzyka – utkana z niepowtarzalnych obrazów dźwiękowych – zjednała sobie szerokie grono entuzjastów na całym świecie. Artysta zasłynął jako założyciel, dyrektor generalny oraz prezes G.A.N.G. (Game Audio Network Guild), organizacji non-profit, której działalność koncentruje się na promocji muzyki interaktywnej. Jako pierwszy wydał album z autorską ścieżką dźwiękową do gier komputerowych „Tommy Tallarico’s Greatest Hits Vol. 1” oraz posłużył się techniką dźwięku przestrzennego 3D zespoloną z grą na „żywej” gitarze. Odegrał też istotną rolę we wprowadzeniu do świata gier technologii dźwięku wielokanałowego (surround 5.1). W swym dorobku ma ponad 300 projektów gier wideo, uhonorowanych licznymi nagrodami.

W 2008 r. Tommy Tallarico został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako osoba, która miała kluczowy udział w realizacji największej liczby wydanych gier wideo.

 

 

dodatkowe atrakcje w dniu 21 listopada:

 

Strefa retro – zabytkowe maszyny do grania

lokalizacja: foyer, między salą koncertową a restauracją Cadenza

organizator: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

godz. 17.00-23.00

 

Konkurs strojów wzorowanych na postaciach z gier video – cosplay

Do wygrania darmowe wejściówki na koncert.

lokalizacja: parter, w podcieniu sali koncertowej

(szczegóły w regulaminie)

 

Quiz muzyczny – konkurs muzyczny z nagrodami

lokalizacja: I piętro, hall główny

organizator: portal Gamemusic.pl

godz. 17.00-19.00

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz