Koncertowy wieczór z niemym kinem – „Trawa”

We wtorek 23 października o godz. 19.00 w Śląskiej Prohibicji odbędzie się koncertowy wieczór z niemym kinem. Tego dnia odbędzie się pokaz niemego filmu dokumentalnego pod tytułem „Trawa” z muzyką na żywo zespołu Stealpot feat. Anna Ruttar.
image

To pierwsze tego typu wydarzenie na scenie Śląskiej Prohibicji. Występią:
Szymon „Stealpot” Folwarczny – trąbka, instrumenty elektroniczne
Anna Ruttar – śpiew, Kaos Pad
Robert Zając – gitara
Jacek Świerklański, czyli DJ Schwanz – instrumenty elektroniczne, gramofony

Zrealizowany przez twórców legendarnego King Konga, jeden z pierwszych etnograficznych filmów dokumentalnych, film „Trawa” ukazuje ekstremalne realia życia na Bliskim Wschodzie. Film jest zapisem wędrówki ludu Bachtirów przez pustynię oraz masyw górski Zard Kuh leżący na terenie dzisiejszego Iranu. 50 tysięcy ludzi i 500.000 zwierząt przemierza setki kilometrów w poszukiwaniu pastwisk. Wyprawa, która pochłaniała liczne ofiary w ludziach i zwierzętach, filmowana była z bliska oraz ze szczytów gór – autorzy filmu na własnej skórze doświadczyli trudów egzystencji Bachtirów, rejestrując na taśmie filmowej dynamiczną, emocjonującą walkę człowieka z naturą.

Muzyka Stealpota do filmu Trawa po raz pierwszy została wykonana podczas 11. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, a po entuzjastycznie przyjętym występie artystów zaproszono do powtórnego zagrania koncertu podczas międzynarodowego 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Mariaż kina niemego z muzyką Stealpota zaowocował powstaniem utworu Forgotten People (muzyka: Szymon Folwarczny, słowa: Anna Ruttar) oraz teledysku w reżyserii fenomenalnej Julie Land.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz