Koncerty Kolędowe u Świętej Rodziny

Recital organowy profesora Juliana Gembalskiego oraz występy Chóru Śląskiej Izby Lekarskiej Cames i Chóru Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach to noworoczne koncerty w kościele Świętej Rodziny i Św. Maksymiliana w Katowicach.

 

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2023r. o godzinie 19.00, z noworocznym recitalem organowym wystąpi profesor Julian Gembalski. Usłyszymy mistrzowskie improwizacje na tematy znanych kolęd oraz opracowania włoskich i francuskich pastorałek. Radosna, pogodna muzyka bożonarodzeniowa z pewnością wspaniale zabrzmi na organach kościoła Świętej Rodziny, zbudowanych w historycznym, barokowym stylu przez Firmę Organmistrzowską Kamińskich z Warszawy.

W niedzielę 15 stycznia 2023r. o godzinie 17.00 z koncertem kolędowym wystąpi Chór Śląskiej Izby Lekarskiej Cames pod dyrekcją Doroty Dziełak-Szczepan. Chór niedawno nagrał płytę z kolędowym repertuarem – wydawnictwo będzie można nabyć po zakończeniu koncertu.

W niedzielę 22 stycznia 2023r. o godzinie 19.00 najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmią w wykonaniu Chóru Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach pod dyrekcją Krzysztofa Karola Kagańca.

 

Koncerty odbędą się w kościele Świętej Rodziny i Św. Maksymiliana w Katowicach (ul. Zofii Kossak-Szczuckiej 24). Wstęp wolny.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz