Miserere mei Deus – muzyka na Wielki Piątek

Już po raz ósmy Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak wystąpi z wyjątkowym pasyjnym programem w noc Wielkiego Piątku. Koncert-misterium zabrzmi 19 kwietnia w kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.
image

W jednej z największych katowickich świątyń zabrzmi ponownie słynne „Miserere” Gregorio Allegriego. Camerata Silesia przygotowała na ten wieczór także inne muzyczne wyjątkowe propozycje: skomponowany przez Pawła Łukaszewskiego specjalnie dla Cameraty Silesia i znakomitego wiolonczelisty Marcina Zdunika utwór „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu” oraz przejmujące „Svyatyi” Johna Tavenera, również z solową partią wiolonczeli. Koncert-misterium muzycznie dopełnią także „Pater Noster” Peterisa Vasksa oraz pieśń „Ludu, mój ludu” w aranżacji Sabiny Meck. W muzykę wplecione będą też recytacje.

 

Katowiccy śpiewacy podobnie jak w latach ubiegłych, będąc w średniowiecznych habitach, rozpoczną koncert procesją, wprowadzając wszystkich w odpowiedni nastrój tego wyjątkowego wydarzenia. Początek koncertu o godz. 23.00, wstęp wolny.

Transmisję z koncertu w wykonaniu Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak i wiolonczelisty Marcina Zdunika przeprowadzi Radio eM 107,6 FM.

 

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz