Mistrzowie w Śląskiej Akademii

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zaprasza na nowy cykl koncertów pt. „Mistrzowie w Śląskiej Akademii”, w ramach którego gościć będzie muzyków z absolutnej światowej czołówki.
image

Cykl rozpocznie recital rumuńskiego wiolonczelisty Andreia Ionity, laureata I nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 2015 r. wraz z japońska pianistką Naoko Sonodą. W programie sonaty Schuberta, Brahmsa i Schumanna oraz wieńczące koncert II Trio fortepianowe e-moll Dymitra Szostakowicza, w którym do wykonawców dołączy skrzypaczka Sławomira Wilga, zdobywczyni I Nagrody na I Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2018 r. 

 

W kolejnym  koncercie, 16 grudnia 2018, wystąpi Dymitr Szyszkin, laureat VI nagrody na XVII  Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz I nagrody (Ex Aequo) na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Genewie w 2018. W programie miniatury Medtnera i Debussy'ego, oraz sonaty Skriabina i Rachmaninowa.

 

Organizatorem „Mistrzów w Śląskiej Akademii” jest Stowarzyszenie Muzyka w Opactwie.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz