Multimedialny koncert SBB na stulecie niepodległości

Ze względu na zapowiadane w piątek burze nad Katowicami, organizatorzy zmuszeni są przenieść koncert SBB na stulecie niepodległości do sali koncertowej Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego).
image fot. materiały organizatora

Legendarny polski zespół rockowy w unikalnym projekcie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyka i historia Katowic oraz Górnego Śląska połączona w jedno widowisko.

 

Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski grają razem z przerwami od niemal 50 lat. Bez wątpienia należą również do największych innowatorów polskiego rocka. Nazwę SBB, początkowo tłumaczoną jako Silesian Blues Band, szybko zaczęli rozwijać na Szukaj, Burz, Buduj. Konsekwentnie więc od kilku dekad burzą i budują nasze myślenie o muzyce. Od 4 lat, po długiej przerwie, SBB występuje ponownie w oryginalnym składzie z perkusistą Jerzym Piotrowskim.

 

W takim też składzie usłyszymy ich na plenerowym koncercie z okazji stulecia niepodległości Polski. Najwspanialsze utwory SBB zabrzmią w wyjątkowym otoczeniu – obok historycznego budynku Sejmu Śląskiego. Towarzyszyć im będą wizualizacje oparte o archiwalne materiały prezentujące dawne Katowice. W ten sposób słuchacze podwójnie zanurzą się w historii – miasta i muzyki.


Wstęp wolny. Na koncercie będzie dostępna ograniczona liczba miejsc siedzących oraz miejsca stojące.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz