Muzeum przy kawie. Spotkanie o sztuce z Magdaleną Niziołek – online

Twórczość artystów z kręgu szkoły paryskiej, różnorodności technik oraz podejmowanych tematach w ich pracach to tematy, które będą poruszane na spotkaniu. Nie zabraknie także rozmów o wspaniałym Paryżu, mieście sztuki, artystów oraz bohemy.
image fot. materiały organizatora

Na najbliższym spotkaniu „Muzeum przy kawie” będziemy kontynuować naszą opowieść o artystach związanych z École de Paris – porozmawiamy o wybitnych twórcach zaliczanych dziś do kręgu szkoły paryskiej, różnorodności technik oraz podejmowanych tematów w ich pracach. Spotkanie będzie także okazją do refleksji na temat migracji artystów w poszukiwaniu inspiracji i odwiecznym dążeniem do artystycznej prawdy. Co Paryż dał polskim artystom, a co oni ofiarowali mu w zamian? Zastanowimy się już w najbliższy poniedziałek.

 

Muzeum Śląskie w Katowicach w ramach projektu Kolekcjonuj przeżycia zaprasza na cykl spotkań „Muzeum przy kawie”, podczas których, przy kubku aromatycznej kawy, kuratorzy będą zachęcać do rozmów o muzeum, sztuce oraz o emocjach, jakie w nas ona wywołuje. Spotkania będą realizowane za pomocą aplikacji Zoom i będą odbywać się regularnie o godzinie 17.00. Na początek instytucja zaprasza na dwa cykle: „Zaczynając od Ociepki” i „Spotkania o sztuce”.

 

Więcej informacji na stronie muzeum.

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz