Muzeum Śląskie otwarte – Spotkajmy się na miejscu!

Muzeum Śląskie w Katowicach ponownie otwarte dla zwiedzających. Udostępnianie przestrzeni wystawienniczych jest podzielone na dwa etapy.
image fot. materiały organizatora

Od 26 maja 2020 roku dostępna jest wieża widokowa dawnego szybu Warszawa II, można także skorzystać z oprowadzania ścieżką „Byzuch u Ferdynanda” oraz spędzić czas w ogrodzie społecznym w godzinach od 10.00 do 20.00. Przygotowana została także zabawa pn. „Industrialna Podróż – quest”, czyli aktywne zwiedzanie terenu zewnętrznego Muzeum Śląskiego – jest to oferta bezpłatna, a trasa trwa około 45 minut.

 

Od 2 czerwca 2020 roku udostępnione zostaną wystawy stałe i czasowe w gmachu głównym muzeum. Instytucja zaprasza od wtorku do niedzieli w tymczasowo skróconych godzinach, tj. od 12.00 do 18.00.

 

W trosce o zdrowie, zasady zwiedzania zostały przystosowane do nowych wymogów sanitarnych. Co jest ważne?

  • Ze względów bezpieczeństwa zostanie wprowadzony bezdotykowy pomiar temperatury osób zwiedzających.
  • Osoby zwiedzające będą zobowiązane do noszenia maseczek i rękawiczek oraz zachowania 2-metrowego dystansu między sobą.
  • Przy wejściu, wyjściu oraz w punktach kasowych zapewnione zostaną dozowniki ze środkami do dezynfekcji rąk.
  • Nie będzie można korzystać z multimediów i ekranów dotykowych.
  • Tymczasowo wycofano ofertę wydarzeń dla grup, zaś liczba osób odwiedzających wystawy jest limitowana zgodnie z zaleceniami inspektoratu sanitarnego.

 

Bilety wstępu do Muzeum Śląskiego dostępne będą w cenie biletów ulgowych, a zakupione w okresie wyłączenia muzeum i niezwrócone będą honorowane. Muzeum zachęca także do zakupu biletów on-line oraz płatności bezgotówkowych.

 

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz