Muzyka Moniuszki w tramwaju linii 43!

Już jutro Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” we współpracy z Tramwajami Śląskimi uczci 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki umilając podróż pasażerom tramwaju linii 43 muzyką kompozytora.
image

Katowiccy śpiewacy wsiądą do tramwaju linii 43 na przystanku „Katowice Sobieskiego” w okolicach placu Wolności, zgodnie z rozkładem o 14.35 i przez godzinę będą muzycznie świętować wraz z pasażerami urodziny Moniuszki. Trasa przebiegać będzie przez Rynek, Koszutkę i Wełnowiec, aż do Placu Alfreda, po czym tramwaj tą samą drogą wróci w kierunku Placu Wolności.

 

Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak wykona znane pieśni i arie Stanisława Moniuszki, a zespołowi akompaniować będzie pianistka Joanna Steczek. Dzięki nagłośnieniu muzykę Stanisława Moniuszki będzie można wysłuchać również na zewnątrz.

 

O 15.17 na Rynku do tramwaju wsiadają także uczniowie Szkoły Muzycznej im. M Karłowicza, którym dwa przystanki dalej miejsca ustąpią śpiewacy Cameraty. Świętowanie przy udziale uczniów trwać będzie aż do 17.04, gdy wysiądą z tramwaju pod Dworcem PKP.

 

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz