Muzyka na Wielki Tydzień – koncert online

Wraz z rozpoczynającym się Wielkim Tygodniem Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” zaprasza 27 marca o godzinie 18.00 na kolejny koncert z cyklu „30 koncertów na 30-lecie Cameraty Silesii”, który odbędzie się na kanale YouTube Zespołu. Podczas wydarzenia online, które zostało zarejestrowane w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu, wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak oraz wybitny, polski wiolonczelista Marcin Zdunik.
image fot. materiały organizatora

W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Władysław Leszczyński, Paweł Łukaszewski, Sabina Meck. Całość wzbogacą improwizacje instrumentalne Marcina Zdunika.

 

Koncert będzie można zobaczyć na kanale YouTube zespołu.

 

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” – czołowa polska śpiewacza grupa kameralna, utworzona w 1990 r. przez kierującą do dziś zespołem charyzmatyczną i cieszącą się szczególnym uznaniem dyrygentkę Annę Szostak. Zespół złożony jest z solistów wokalistów. Wykonuje utwory zarówno wokalne a cappella, jak i wokalno-instrumentalne, prowadzi aktywną działalność koncertową i nagraniową honorowaną prestiżowymi nagrodami, zdobywa uznanie krytyki w kraju i za granicą. Od 2014 r. realizuje autorski cykl 10 koncertów w nowej siedzibie NOSPR, podczas których przedstawia zróżnicowany repertuar obejmujący muzykę poważną i tę z pogranicza muzyki jazzowej oraz rozrywkowej. Zespół, ceniony przede wszystkim za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej.

 

Marcin Zdunik – polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych – BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie. Wystąpił jako solista na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Londynie i Rudolfinum w Pradze. Wielokrotnie partnerowały mu znakomite zespoły – m.in. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralna Unii Europejskiej, City of London Sinfonia, Orkiestra Sinfonia Varsovia i City of London Sinfonia, a także wybitni dyrygenci – np. Andrzej Boreyko, Antoni Wit i Andres Mustonen. Ważną rolę w jego życiu artystycznym odgrywa współpraca z inspirującymi muzykami, m.in. z Nelsonem Goenerem, Gerardem Causse, Krzysztofem Jabłońskim i Krzysztofem Jakowiczem.

 

Anna Szostak – dyrygent, pedagog, doktor habilitowany sztuki w zakresie dyrygentury. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego i profesorem tejże uczelni. Stworzyła i prowadziła kilka zespołów wokalnych, z którymi zdobywała nagrody na festiwalach polskich i zagranicznych.

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz