„Niebo złote Ci otworzę...” Festiwal Poezji im. K.K. Baczyńskiego

Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego zaprasza na cykl spotkań z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i innych przedstawicieli pokolenia Kolumbów.

 

Poezje będą interpretować aktorzy śląskich scen (m.in. Alina Chechelska – Płoskonka, Paulina Janik – Żak, Zbigniew Wróbel, Jarosław Karpuk, Sławomir Żukowski, Wojciech Żak). Każde ze spotkań będzie miało oprawę muzyczną.


Na pierwsze spotkanie z poezją Instytut Korfantego zaprasza 9 września (czwartek) o godz. 17.00, na kolejne – 17 września (piątek) o godz. 17.00, następne spotkania będą organizowane w październiku. Wszystkie odbędą się w siedzibie Instytutu Korfantego, przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Publiczność jest zobligowana do zasłaniania ust i nosa maseczką. Ze względu na procedury
sanitarne należy przyjść 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.


Spotkania z twórczością Kolumbów odbywają się w ramach projektu „Niebo złote Ci otworzę...” Festiwal Poezji im. K.K. Baczyńskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Wydarzenia będą filmowane i udostępniane na stronie Instytutu Korfantego. Będzie także możliwość otrzymania bezpłatnych płyt z nagraniem cyklu.

 

Obiekt przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 


 

Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz