OFF Festival Katowice 2017: Piaskoffnica dla najmłodszych

Jak co roku, OFF Festival przygotowuje strefę dla najmłodszych i ich rodziców. Piaskoffnica to miejsce zabawy i wypoczynku, czynne podczas wszystkich dni festiwalu – od piątku do niedzieli, od 14.30 do 20.30.
image fot. materiały organizatora

Piaskoffnica powstała po to, by rodzice i opiekunowie mogli odpocząć, a dzieci… wręcz przeciwnie, one nie będą się tu nudzić. Organizatorzy zapewniają nie tylko opiekę, ale i trwające cały dzień animacje, w tym szukanie skarbów, robienie zamków, gry i zabawy, m.in. skakanką i woreczkami sensorycznymi (m.in. rzucanie do celu, grę w klasy, chodzenie z nimi na głowie), podchody, tworzenie picturebooka, festiwalowe malowanie włosów i twarzy, czytanie książek oraz kolorowanki z motywami muzycznymi.

 

Codziennie pomiędzy 17.00 a 19.00 w Piaskoffnicy odbywać się będą warsztaty, z których każde dziecko wyniesie pamiątkę i uśmiech. Oto ich program:

 

  • piątek, 4 sierpnia

Tworzenie i ozdabianie instrumentów muzycznych, grzechotek i grających zawieszek.

 

  • sobota, 5 sierpnia

Łapacze snów – tworzenie indiańskich łapaczy snów z tasiemek, piór i innych materiałów.

 

  • niedziela, 6 sierpnia

OFFowe stwory i wianki – tworzenie stworów z papieru, tektury i innych materiałów, które będą powiewać podczas festiwalowych szaleństw. Wianek na głowę to również pożądany element festiwalowej garderoby. Warsztaty to wspólna inicjatywa dwóch dziewczyn uwielbiających ładne przedmioty, dziecięcą twórczość oraz fotografię – na co dzień działających jako Anna Gołębiowska Photography oraz Kokka.

 

W Strefie Gastronomicznej na najmłodszych czekać będzie  specjalnie przygotowane dziecięce menu.

 

Dla dzieci do 10 roku życia wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny, możliwy po złożeniu przez opiekuna prawnego oświadczenia w punkcie informacyjnym.


Uwaga! Wstęp do Piaskoffnicy jedynie pod opieką opiekuna!

Do strefy wchodzą tylko osoby dorosłe z dziećmi.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz