{oh!} Orkiestra Historyczna. Koncert z udziałem Vincenta Dumestre

Już za tydzień, w piątek 11 stycznia {oh!} Orkiestra Historyczna przedstawi program złożony z dzieł twórców XVII i XVIII stulecia. Zespół poprowadzi jeden z najwybitniejszych instrumentalistów związanych z wykonawstwem muzyki dawnej tego okresu – Vincent Dumestre.
image Vincent Dumestre fot. ©Jean-Baptiste Millot

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zabrzmią dzieła Georga Friedricha Haendla, Antona Retzela, Johanna Christopha Richtera i Georga Philippa Telemanna. Za ich interpretację odpowiadać będzie Vincent Dumestre – francuski lutnista i założyciel Le Poème Harmonique, zespołu muzyki dawnej wyróżnionego m.in. Grand Prix de l’Académie Charles Cros czy Diapason d’Or. Koncertmistrzem będzie natomiast Martyna Pastuszka – założycielka {oh!} Orkiestry Historycznej oraz wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej, ceniona przez środowisko europejskich krytyków za znakomity warsztat oraz osobowość artystyczną.

 

W programie znajdą się utwory zarówno typowo orkiestrowe, jak również koncerty na instrumenty solowe. W koncercie Telemanna na trzy rogi i skrzypce wystąpi obok Martyny Pastuszki trójka muzyków regularnie zapraszanych do współpracy z {oh!}: Bart Aerbeydt, Ricardo Rodriguez oraz Renske Wijma. Partię solową w koncercie Raetzla wykona natomiast od związany z {oh!} od początku jej istnienia gambista Krzysztof Firlus.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz