„Pippi Pończoszanka” w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

Już w najbliższą sobotę w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana premiera „Pippi Pończoszanki” Astrid Lindgren w reżyserii Anny Retoruk.

 

Oto Willa Śmiesznotka i jej gospodyni – Pippi Pończoszanka. Jak przystało na prawdziwą Willę Śmiesznotkę jest to miejsce, gdzie można się głośno śmiać, nierzadko mijać z prawdą, zapraszać przyjaciół o każdej porze dnia i nocy na pyszne naleśnikasy, spać z nogami na poduszce, bawić się w wiele pasjonujących zabaw, ale również spotkać prawdziwego konia i małpkę o imieniu Nilson (o pardon! Pan Nilson!). Pippi to najwspanialsza dziewczynka na świecie. Odważna, rezolutna, dowcipna, ale również bardzo empatyczna i wrażliwa. Jej ojciec jest kapitanem na morzu, a mama, jak sama o niej mówi: „mieszka w niebie”.

 

Sztuka Astrid Lindgren w reżyserii Anny Retoruk w lekki i zabawny sposób podejmuje ważne tematy dotyczące dziecka i jego miejsca w społeczeństwie. Traktuje o przyjaźni, wolności i nieskrępowanej niczym wyobraźni, a przede wszystkim ogromnej potrzebie akceptacji oraz relacji dziecka z dorosłym. Spektakl, choć zabawny, jest wołaniem o miłość i zrozumienie.

 

„Pippi Pończoszanka”

Astrid Lindgren


tłumaczenie Agnieszka Hein, Magdalena Godlewska
reżyseria Anna Retoruk
scenografia Joanna Martyniuk
muzyka Łukasz Damrych
układy taneczne Jarosław Rupiewicz (Swing City Katowice)

obsada: Paulina Janik (gościnnie), Joanna Rząp, Edyta Dziura, Wojciech Żak, Marcin Lieber, Karol Gaj

 

premiera: 22 maja 2021

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz