„Po drugiej stronie płótna”, cz. 3: „Szał ciał”

Oto dwóm mężczyznom w kompletnym ubiorze siedzącym na trawie, towarzyszy zupełnie naga kobieta. O co w tym wszystkim chodzi? Tajemnica tego najbardziej kontrowersyjnego pikniku wszech czasów, wyjaśni się już 5 kwietnia, o godz. 18.00.
image

Tego dnia w Strefie Centralnej główną rolę odegrają arcydzieła, które u niejednego wywołać zdołały pąsowy rumieniec na twarzy. Jednym słowem akty! 
 

„Szał ciał” to trzecia część cyklu  „Po drugiej stronie płótna” - serii parateatralnych opowieści o sekretach mistrzów malarstwa i ich dziełach. Mniej lub bardziej znane tajemnice ze świata sztuki postarają się przybliżyć sami artyści: poetka, w którą wcieli się Agnieszka Kijas (autorka cyklu), aktor (Wojciech Wieczorek) oraz malarz (Sławomir Żukowski).

 

Tym razem przyjaciele wybierają się na ryby. Niestety po drodze łapią gumę i zamiast nad jeziorem, lądują w lesie. Dramatu nie ma – jest za to przymusowy postój i…  „Śniadanie na trawie”. Ten obraz francuskiego malarza, Édouarda Maneta, stanie się wstępem do swobodnej pogadanki o najbardziej skandalizujących aktach, jakie powstały na przestrzeni wieków.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz