Po mistrzowsku: Maciej Frąckiewicz, Łukasz Kuropaczewski, Marek Bracha

Jedyny koncert serii „Po mistrzowsku” w wykonaniu polskich artystów. Gwiazdą wieczoru będzie znakomity akordeonista Maciej Frąckiewicz.
image Maciej Frąckiewicz, fot. materiały organizatora

Podczas recitalu w NOSPR premierę będzie miało kolejne dzieło dedykowane akordeoniście – „Quasi una Sonata” na gitarę i akordeon Krzysztofa Meyera, które artysta wykona wspólnie z cenionym gitarzystą, Łukaszem Kuropaczewskim. Ponadto, w programie pełen przegląd sonat akordeonowych, od tych pisanych w XIX wieku na koncertynę (prototyp bandoneonu) po wyszukane, współczesne dzieła, eksplorujące nowe możliwości techniczne instrumentu.

 

Niewielu jest na polskiej scenie artystów, którzy równie aktywnie współpracują z kompozytorami i inspirują powstawanie nowych utworów. Maciej Frąckiewicz przyczynił się do napisania i prawykonania blisko 100 nowych kompozycji. Podczas recitalu w NOSPR premierę będzie miało kolejne, dedykowane mu dzieło, „Quasi una Sonata” na gitarę i akordeon Krzysztofa Meyera, które wykona wspólnie z cenionym gitarzystą, Łukaszem Kuropaczewskim. Ponadto, w programie znajdziemy pełen przegląd sonat akordeonowych, od tych pisanych w XIX wieku na koncertynę (prototyp bandoneonu) po wyszukane, współczesne dzieła, eksplorujące nowe możliwości techniczne instrumentu.

Szymon Maliszewski

 

wykonawcy:

Maciej Frąckiewicz – akordeon
Łukasz Kuropaczewski – gitara
Marek Bracha – fortepian

 

program:

Vagn Holmboe
I Sonata na akordeon solo op. 143a
Sofija Gubajdulina
Sonata „Et Expecto” na akordeon solo
Dariusz Przybylski
Sonata da chiesa na akordeon solo op. 72
Bernhard Molique
Sonata na akordeon i fortepian op. 57
Krzysztof Meyer
„Quasi una Sonata” na gitarę i akordeon (prawykonanie)
Anatolij Kusjakow
VI Sonata „Witraże i klatki katedry św. Pawła w Münster” na akordeon solo op. 42

 

 

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz