Porozmawiajmy o śmieciach

Świadome zarządzanie i gospodarowanie odpadami to obecnie jedna z najważniejszych kwestii poruszanych na wielu płaszczyznach życia, także w architekturze. O tym, że ekologia idzie w parze z projektowaniem, przekonują twórcy wystawy „Porozmawiajmy o śmieciach”, Hugon Kowalski i Marcin Szczelina.
image fot. Hugon Kowalski i Marcin Szczelina, materiały organizatora

Nadprodukcja śmieci jest globalnym problemem, z którym borykają się wszystkie kraje na świecie. Let’s Talk About Garbage podejmuje próby poszukiwania nowych, alternatywnych strategii w walce z zalewającą nasze miasta lawiną odpadów, co wydaje się jedyną nadzieją na spowolnienie procesu zaśmiecania naszej planety. Zaśmiecanie wyraża się nie tylko poprzez nadprodukcję śmieci, ale także emisję szkodliwych substancji do środowiska (powietrza, wody, gleby) oraz przestrzeni, w której funkcjonujemy.

 

Prezentacja projektu w Muzeum Śląskim odbywa się w momencie, kiedy Katowice są gospodarzami Szczytu Klimatycznego COP24. To dobry moment, aby porozmawiać o tak ważnych kwestiach jak jakość przestrzeni oraz jej wpływ na naszą planetę i nas samych.

 

 


 

Muzeum Śląskie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz