Pustka i przestrzeń. Wystawa z kolekcji Galerii Szyb Wilson

Od początku września mamy możliwość spotkania ze sztuką współczesną w różnych jej śląskich i nie tylko odcieniach, z wielością barw i różnorodnością twórców. Podróż, jaką możemy odbyć w Galerii Szyb Wilson, to podróż do światów barwnych, zastanych, abstrakcyjnych, melancholijnych, przerysowanych, niedopowiedzianych oraz irracjonalnie uszczegółowionych. To kalejdoskop uczuć, przeżyć i marzeń.
image

Wybrane prace są różnorodne tematycznie i formalnie; znalazły się pośród nich zarówno abstrakcje, jak i kompozycje figuratywne. Wspólnie tworzą wielowątkową, refleksyjną i wyrazistą całość.

 

Właściciele kolekcji nie chcą gromadzić sztuki wtórnej czy dekoracyjnej, ich celem jest promocja artystów, którzy wypracowali swój własny styl, są rozpoznawalni, oryginalni.

 

W Galerii Szyb Wilson zaprezentowano bardzo dobrej klasy malarstwo, które zaskakuje, niekiedy bawi i pyta o naszą kondycję odbioru przestrzeni nam pozostawionej.

 

W galerii prezentowana jest część prywatnej kolekcji, tworzonej od ponad 20 lat Prezentowane są prace:

Moniki Szwed, Agnieszki Florczyk, Genowefy Reck, Marty Sali, Karola Wieczorka, Lecha Kołodziejczyka, Wojciecha Kopczyńskiego, Andrzeja Tobisa, Aleksandra Roszkowskiego, Koji Kamoji, Alberta Recka, Wacława Taranczewskigo, Jerzego Kałuckiego, Jana Berdyszaka, Jarosława Kozłowskiego.

                                                   

Wystawę można oglądać do 14 października 2018.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz