SBB i NOSPR

Legenda polskiego rocka zagra 8 listopada z muzykami Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert będzie transmitowany na żywo w internecie.
image fot. materiały prasowe

Podczas koncertu zespołowi towarzyszyć będzie gościnnie Stanisław Soyka. Orkiestrowe aranżacje najważniejszych utworów grupy SBB przygotował Miłosz Wośko, który podczas listopadowego koncertu stanie za pulpitem dyrygenckim.

 

Spotkanie z NOSPR w Katowicach będzie dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Graliśmy na całym świecie, występowaliśmy z zespołem Deep Purple, Bob Marley składał mi życzenia na Festiwalu w Roskilde, ale tylko na Śląsku czuję się jak w domu. Tu chodziłem do szkoły muzycznej, studiowałem, spotykałem ludzi, którzy wywarli na mnie ogromny muzyczny wpływ, jak Wojciech Kilar czy Henryk Mikołaj Górecki. SBB z orkiestrą to jest dla mnie spełnienie. Jestem „klasykiem” z wykształcenia. Lata temu, kiedy graliśmy koncerty w wielkich halach, potrafiłem czasem na zakończenie zagrać Preludium e-moll Chopina. Muzyka klasyczna zawsze była mi bliska – wspomina Józef Skrzek.

 

Koncert będzie transmitowany na żywo na stronie oraz na profilach FB i YT orkiestry.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz