Sierpień Talentów

W dniach 22–31 sierpnia 2021 r. w Katowicach odbędzie się 15. Ogólnopolski Festiwal Promocyjny „Sierpień Talentów”. Na festiwalowe koncerty Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zaprasza do obszernej Sali Koncertowej w swojej siedzibie przy pl. Sejmu Śląskiego 2.
image

W tym roku inauguracja Festiwalu powiązana będzie z bardzo popularnym wśród katowiczan cyklem plenerowych wydarzeń w Parku Kościuszki pn. Promenada po muzyce. 22 sierpnia w repertuarze operowym i operetkowym zaprezentuje się czwórka młodych wokalistów: Sylwia Ziółkowska, Natalia Płonka, Stanisław Napierała i Wiktor Jankowski, którym przy fortepianie towarzyszyć będzie Mirella Malorny-Konopka.


24 sierpnia trio fortepianowe w składzie: Bartłomiej Fraś – skrzypce, Julianna Vinci – wiolonczela oraz Jim-Isaac Chua – fortepian wykona arcydzieła romantycznej kameralistyki – utwory Beethovena, Brahmsa i Schuberta.


Z Chopinowskim recitalem 26 sierpnia wystąpi Jakub Kuszlik, który przeszedł pomyślnie etap eliminacji i w październiku br. weźmie udział w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim.


28 sierpnia na koncercie zorganizowanym we współpracy z Fundacją im. Eleny Aleksiejuk będzie można usłyszeć trójkę pianistów – laureatów przeprowadzonego przez Fundację Piano Competition Online. Najmłodsi laureaci z Polski – Bartosz Frydel i Lena Juszkiewicz – wykonają utwory J.S. Bacha, G. Bacewicz i S. Rachmaninowa, natomiast mieszkająca w USA Chinka Xu Guo da recital Chopinowski.


Finał tegorocznej edycji Sierpnia Talentów należał będzie do duetów. 31 sierpnia skrzypaczka Karolina Górny i pianista Michał Dziewior zaprezentują się w utworach Schuberta i Wieniawskiego, a Trefon Gmyrek DUO w składzie: Maria Gmyrek – saksofon i Wojciech Trefon – harfa wystąpi ze zróżnicowanym programem zawierającym m.in. utwory Debussy’ego, Ravela i Piazzolli.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz