Spektakl „Przejrzystość pustki” Teatru A Part w BWA Katowice

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na spektakl „Przejrzystość pustki” Teatru A Part, który będzie można zobaczyć 15 września.
image fot. Małgorzata Wachowicz, materiały prasowe organizatora

„Przejrzystość pustki” jest autorskim spektaklem solowym Moniki Wachowicz w reżyserii Marcina Hericha, inspirowanym twórczością prozatorską i filozofią egzystencji francuskiego pisarza Michela Houellebecqa. Spektakl jest projektem scenicznym z pogranicza teatru postdramatycznego, performensu i teatru tańca.

 

Nie ma wiecznej ciszy tych nieskończonych przestrzeni, bo właściwie nie ma ciszy, ani przestrzeni, ani pustki. Świat, który znamy, świat, który tworzymy, świat ludzki jest okrągły, gładki, jednorodny i ciepły jak pierś kobiety.

Michel Houellebecq „Cząstki elementarne”

 

scenariusz, ruch sceniczny: Monika Wachowicz i Marcin Herich

reżyseria: Marcin Herich

muzyka: „Funérailles” Franz Liszt

 

Wykorzystano fragmenty powieści „Cząstki elementarne” Michela Houellebecqa oraz cytaty z „Możliwości wyspy” Michela Houellebecqa i „Kołysanki” Chucka Palahniuka.

czas trwania spektaklu: 55 minut

 

Teatr A Part jest teatrem autorskim reżysera Marcina Hericha, założonym w 2004 roku w Katowicach. To niezależny projekt artystyczny i skupiona wokół Hericha grupa teatralna, realizująca autorskie przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part jest teatrem ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów.

Teatr A Part jest producentem i organizatorem odbywającego się od 1994 roku w Katowicach cyklicznego Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part (wcześniej: Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part), którego Herich jest współpomysłodawcą i dyrektorem artystycznym od początku istnienia imprezy. Dotąd odbyły się 22. edycje festiwalu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz