Spotkanie online z Michałem Nogasiem

Biblioteka Śląska zaprasza na spotkanie online z Michałem Nogasiem, które odbędzie się 24 listopada 2020 r. o godz. 18.00 na profilu FB Biblioteki Śląskiej. Dziennikarz będzie promował swoją książkę „Z niejednej półki. Wywiady”.
image

Spotkanie online odbędzie się 24 listopada 2020 r. o godz. 18.00 na profilu FB Biblioteki Śląskiej.

 

Od dwudziestu lat Nogaś prowadzi audycje radiowe poświęcone przede wszystkim literaturze – niegdyś w Trójce, dziś w Radiu Nowy Świat. Jest również autorem wielu tekstów i wywiadów publikowanych w prasie oraz cykli wideo dostępnych w sieci. Jego profil na Facebooku – Nogaś na stronie – obserwuje ponad 90 tysięcy użytkowników, co czyni z dziennikarza jednego z najbardziej wpływowych popularyzatorów czytelnictwa.


„Z niejednej półki. Wywiady” to zapis wielu lat rozmów z pisarkami i pisarzami. Publikacja ma bardzo oryginalną formę – obok 37 rozmów z najważniejszymi współczesnymi twórcami, Nogaś tworzy rodzaj reportażu, który pozwala czytelnikowi poznać okoliczności konwersacji, zajrzeć za kulisy. Nazwiska rozmówców robią wrażenie, to m.in.: Olga Tokarczuk, Alice Munro, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Mario Vargas Llosa, Margaret Atwood i Jerzy Pilch. Każdy wywiad wzbogacony jest informacją o autorze i jego portretem autorstwa Joanny Rusinek.


Spotkanie z autorem książki poprowadzi Anna Dudzińska, jedna z najbardziej znanych śląskich dziennikarek, laureatka Prix Italia (wraz z Anną Sekudewicz), nagrody Grand Press i Melchiorów.


Spotkanie zakończy konkurs, w którym nagrodą będzie książka „Z niejednej półki. Wywiady”, podany też będzie kod rabatowy na zakup promowanego tytułu.


Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania: „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie Śląskim 2020”, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki, pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej na stronie biblioteki.

 

 

 


Biblioteka Śląska jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz