Studencka Grafika Roku 2018

Konkurs Studencka Grafika Roku, organizowany w 2018 roku przez Wydział Artystyczny po raz drugi, kierowany jest do studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Konkurs ten jest prezentacją dorobku studentów w zakresie szeroko rozumianej grafiki artystycznej.
image

Główną ideą konkursu jest wyróżnienie najciekawszych prac graficznych, które powstały w minionym roku akademickim. Zgodnie z regulaminem, do konkursu mogły być zgłaszane prace realizowane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak również takie, które są efektem zastosowania programów komputerowych lub rezultatem eksperymentów multimedialnych np. związanych z fotografią lub dyscyplinami jej pochodnymi. Prezentacji podlegają prace zgłoszone do konkursu i zakwalifikowane przez komisję złożoną z pracowników ASP w Katowicach.


Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie zwycięzców trzech nagród regulaminowych Studenckiej Grafiki Roku 2018 organizowanego przez Wydział Artystyczny ASP w Katowicach. Ocenie podlegały prace zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Do wystawy zakwalifikowano pracę 27 studentów. Przyznano I, II, III nagrodę regulaminową 2 wyróżnienia pozaregulaminowe oraz nagrodę specjalną fundowaną przez prof. Jana Szmatlocha.

 

Główną nagrodą w konkursie jest wystawa indywidualna w Galerii+ w Rondzie Sztuki. W październiku tego roku miała miejsce wystawa laureatki pierwszej edycji konkursu, Anny Pawluszkiewicz, kuratorowana przez dr hab. Dominikę Kowynię.


Do tegorocznego składu Jury zaproszona została Adriana Zimnowoda – kuratorka Galerii Extravagance w Sosnowieckim Centrum Sztuki -- Zamku Sieleckim, ASP reprezentowali dr Anna Sielska, prof. Józef Budka -- kierownik Katedry Grafiki Warsztatowej, dr hab. Andrzej Łabuz, prof. ASP, prof. Antoni Kowalski.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz