Tu i Teraz: #[+#@!? (słowo na G) | Teatr Układ Formalny

Pokaz w ramach Przeglądu Teatralnego „Tu i Teraz". Po spektaklu spotkanie z twórcami.
image fot. materiały organizatora

Zaczepki, przekomarzanie, pewnego rodzaju incydent...Przecież nikt nie będzie konkretnie nazywał tego, co się stało. Po co w ogóle to tak analizować? Zawsze można powiedzieć, że to były żarty, a ona cały czas się śmiała.
Za 45 minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g… W dwóch różnych przestrzeniach trwają przygotowania do rozmowy o „rzeczonym incydencie”. Nauczyciele w pokoju nauczycielskim, uczniowie w klasie – jedni i drudzy spierają się na definicje sytuacji sprzed kilku dni. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś”. Nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.


#.!? (rozmowa) Układ Formalny to wrocławski teatr, który skupia wokół siebie absolwentów szkół artystycznych, psychologów i pedagogów. Jak deklarują twórcy – kluczowym aspektem ich działalności jest zadawanie pytań. Używają kropek, pauz i wykrzykników, ale najważniejsze są dla nich znaki zapytania. Przez scenę i ze sceny chcą mówić o tym co ważne, często przemilczane, niewygodne. Właśnie dlatego, po spektaklach zapraszają publiczność do dyskusji.

 

#[+#@!? (słowo na G)

Teatr Układ Formalny

tekst: Magdalena Drab

reżyseria: Grzegorz Grecas

aranżacja przestrzeni i kostiumy: Agnieszka „Alex” Aleksiejczuk

muzyka: Tymoteusz Witczak

 

występują:

Jerzy Górski

Paulina Mikuśkiewicz

Adam Michał Pietrzak

Malwina Rusów

Maciej Rabski

 

 

 

 

 

 


Teatr Śląski jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz