Uczniowie do piór, czyli Eurodyktando

Rusza rekrutacja do tegorocznej edycji konkursu. Połączenie konkursu ortograficznego z Europejskim Funduszem Społecznym i Unią Europejską, to szansa na wyjazd studyjny do Brukseli. Rekrutacja do konkursu „Eurodyktando 2013" trwa do 20 listopada.
image

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego, w tym uczniów będących bezpośrednimi uczestnikami projektów konkursowych, które otrzymały w latach 2008-2013 dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Polegać on będzie na napisaniu w języku polskim dyktanda o tematyce unijnej.

 

Warunkiem uczestnictwa w „Eurodyktandzie" jest zgłoszenie grupy 10 uczniów z danej placówki, wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go na adres poczty elektronicznej: mblaszczyk@slaskie.pl w terminie do 20 listopada 2013 roku. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Finał konkursu odbędzie się 28 listopada 2013 o godz. 11.00 w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

 

Nagrodą główną dla zwycięzcy (osoby, która popełni najmniej błędów) będzie wizyta studyjna w Brukseli, ufundowana przez patrona honorowego konkursu - prof. Jerzego Buzka.

 

Celem konkursu jest m.in. zapoznanie młodzieży z tematyką Europejskiego Funduszu Społecznego oraz propagowanie wśród młodzieży reguł poprawnej pisowni języka ojczystego, będącego zarazem jednym z języków Unii Europejskiej.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Katedrą Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem EFS w Katowicach. Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 32-774-04-31.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz