Urodziny Miasta Kocham Katowice 2019

11 września minie 154 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. Z tej okazji kolejny raz odbędzie sią wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice”.
image

program:

 

12 września

 

godz. 12.00 | Rynek

Otwarcie Urodzin Miasta

Cztery orkiestry dęte ogłoszą mieszkańcom rozpoczęcie Urodzin Miasta przemarszem przez centrum Katowic. Spotkają się na Rynku, gdzie m.in. wykonają wspólnie uroczysty utwór. Nie zabraknie wśród nich orkiestry górniczej, która przypomni o przemysłowym dziedzictwie miasta.

 

13 września

 

godz. 19.00 | sala koncertowa NOSPR

Dżem Symfonicznie

Mistrzowie polskiego bluesa – Dżem oraz muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na wspólnym koncercie dedykowanym Katowicom w sali koncertowej NOSPR.

 

14 września

 

od godz. 15.00 | Strefa Kultury w Katowicach

Abradab i przyjaciele: Miasto jest nasze

wstęp wolny

Urodzinowy, plenerowy koncert, na którym Abradab poprowadzi swoich przyjaciół w nowych interpretacjach przebojów katowickich i śląskich muzyków. Na jednej scenie spotkają się: Kuba Badach, Czesław Mozil, DJ Eprom z projektem Sztigar Bonko, Jan Gałach, Maciej Lipina, Miuosh, Pokahontaz, muzycy zespołu Coma. Wcześniej na scenie zaprezentują się młode katowickie zespoły, uczestnicy projektu Dzielnica Brzmi Dobrze, a po nich gość z Saint-Etienne, francuskiego miasta partnerskiego Katowic, DJ DRK.

 

godz. 22.00 | Fabryka Porcelany

Dubioza Kolektiv [BiH]

Jeden z najpopularniejszych zespołów z Bałkanów po raz pierwszy w Katowicach.

 

15 września

 

godz. 18.00 | sala koncertowa Miasta Ogrodów

Vołosi & Féliks Lajkó [HU]

Koncert dedykowany katowickim sniorom (bezpłatne zaproszenia będą dystrybuowane poprzez organizacje skupiające seniorów). Pula biletów dla pozostałych gości do kupienia w cenie 30 zł na ticketportal.pl (bilety można zakupić również w punkcie sprzedaży znajdującym się w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2).

 

wydarzenia towarzyszące:

 

13 września

Odsłonięcie popiersia Bernarda Krawczyka w Galerii Artystycznej

godz. 14.00 | Plac Grunwaldzki

Głosami mieszkańców Katowic kolejnym artystą uhonorowanym płaskorzeźbą w Galerii Artystycznej będzie Bernard Krawczyk, zmarły w 2018 roku aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z niezapomnianych ról na deskach Teatru Śląskiego, z którym był związany aż do śmierci. Na Bernarda Krawczyka głosowało niemal 3 000 mieszkańców Katowic. Jego płaskorzeźba będzie 18. pomnikiem upamiętniającym znakomitych aktorów, muzyków, pisarzy i artystów sztuk wizualnych w Galerii Artystycznej.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz