Warsztaty animacji poklatkowej „See the sound”

image
Fundacja Wielki Człowiek zaprasza na wakacyjny cykl bezpłatnych warsztatów „See the Sound” do Muzeum Śląskiego.

Warsztatach z animacji poklatkowej (poziom podstawowy), czyli animacji stworzonej na podstawie klatek będących zdjęciami, jest adresowany do osób bez wcześniejszego doświadczenia w animacji. Warsztat ten będzie dobrą okazją aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje, które będzie można wykorzystać w kolejnym warsztacie.

Warsztaty na poziomie zaawansowanym są skierowane dla osób, które ukończyły poziom podstawowy i pragną dalej rozwijać się w dziedzinie animacji oraz dla osób posiadających podstawowe umiejętności w zakresie szeroko rozumianych multimediów.

 

Podczas warsztatów, uczestnicy nauczą się m.in. jak oświetlić plan zdjęciowy, jak obsłużyć aparat fotograficzny, jak pracować ze storyboardem, jak zrealizować zdjęcia, montować, w skrócie wszystko to co jest potrzebne aby samodzielnie realizować animacje.

 

Warsztaty szczególnie adresowane są do osób, które mają w planach staranie się o przyjecie na uczelnie artystyczne lub poszukujących pracy na stanowiskach kreatywnych. Nie jest to jednak wymóg, do warsztatów mogą przystąpić osoby zainteresowane nowymi mediami, multimediami ze szczególnym uwzględnieniem audiowizualności), ale też nastawione na rozwój osobisty.

 

Najważniejszym celem każdego z bloków warsztatowych jest stworzenie przez uczestników własnej autorskiej realizacji. Dodatkowo warsztaty uzupełnione są o zajęcia teoretyczne, praktyczne prezentacje, projekcje przykładowych realizacji, konsultacje oraz przede wszystkim indywidualną opiekę prowadzących nad każdym warsztatowym zadaniem.

 

Warsztaty poprowadzą: Wojtek Kukuczka, Jacek Czarkowski, Marek Straszak.

 

Terminy:

Warsztaty będą się odbywać w trybie weekendowym.
poziom podstawowy: od 22 do 24 czerwca

poziom zaawansowany: od 29 czerwca do 1 lipca

 

Zgłoszenia:

Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać na adres e-mail warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie 537 365 519. Do 20 czerwca (poziom podstawowy) oraz do 27 czerwca (poziom zaawansowany). O wynikach naboru zostaną poinformowani wybrani uczestnicy indywidualnie.

 

Warunki udziału:

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach na poziomie podstawowym jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu. W przypadku poziomu zaawansowanego – aparatu cyfrowego, laptopa i statywu. Mile widziana aplikacja Adobe Premiere CS6 (również w wersji trail). Warsztaty są przeznaczone dla osób, które ukończyły 14 rok życia.Facebook

miejsca kultury